تاریخی

تاریخی

پرسش:

چرا باید در انتخابات شرکت کرد؟ مگر تاکنون شرکت در انتخابات چه تأثیری در زندگی ما داشته است؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

چرا عضویت نیروهای مسلح در احزاب و دخالت در امور انتخابات برای آنها ممنوع است؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

به نظر شما انتخابات مجلس و کلاً انتخابات آینده با مشارکت بالا برگزار خواهد شد؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

 رأی به صالح مقبول، در مقابل اصلح نامقبول، کار صحیحی است یا خلاف مبانی ما است؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

آیا این گفته قرآن و تورات درست است که حضرت موسی ( علیه السلام ) زبانش می‌گرفت و وقتی پیامبر شد، از خدا خواست مشکلش را برطرف کند؟ آیا درخواست ایشان برآورده شد؟ چرا خداوند دعای موسی  ( علیه السلام ) درباره گره گشایی از زبانش را برآورده نکرد و در نتیجه، فرعون او را میان مردم مسخره کرد(سوره زخرف، آیه ۵۲)؟! آیا گرفتگی زبان نقیصه‌ای برای ایشان در انجام وظایف نبوت نیست؟ کسی که قرار است مردم را با زبانش دعوت کند، زبانش گرفته است و نمی‌تواند منظورش را به خوبی به مردم برساند و باید برادرش سخنگویش باشد!

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

مشارکت حداکثری مهم‌تر است یا انتخاب اصلح؟ یعنی اگر بالا رفتن مشارکت موجب شکست نامزد اصلح بشود، بهتر نیست که به نحوی مشارکت و اقبال عمومی را پایین آورد؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

آیا این درسته که در عهد قدیم به امام زمان  ( عج الله تعالی فرجه الشریف ) اشاره شده و یهودیان نیز منتظر امام زمان( عج الله تعالی فرجه الشریف ) هستند؟ اگر همین طوره، آیا با آمدن امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف ) آن‌ها با او همراه و با مسلمانان متحد می‌گردند و صلح میان مسلمانان و یهودیان برقرار می‌شود؟!

 

 

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

ویژه انتخابات، رأی سفید دادن چه ایرادی دارد؟ گاهی هیچ نامزدی را نمی‌پسندیم.

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

حضرت علی اکبر( علیه السلام ) در چه تاریخی و در کجا متولد شدند؟

پاسخ: اینکه حضرت علی‌اکبر(علیه السلام) در چه زمانی متولد شد، در کتاب‌های معتبر تاریخی مطلبی یافت نشد. اصولاً درباره اینکه حضرت چند ساله بوده نیز اختلاف است.
برخی هیجده ساله و گروهی نوزده ساله و بعضی بیست و پنج ساله ذکر کرده‌اند. در ترجمه نفس المهموم آمده که علی‌اکبر(علیه اسلام) در زمان حکومت عثمان متولد شد. در آن جا نقل شده که مشهور این است که حضرت بیست و پنج سال سن داشته است.(۱)

موضوع: 

پرسش:

آیا درست است كه حضرت خدیجه  (سلام الله علیها ) در ۶۳ سالگی، حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) را به دنیا آورده است؟

 

 

پاسخ:

موضوع: