مطالب انجمن گفتگوی قرآنی

Subscribe to آخرین آیتم تغذیه مطالب انجمن گفتگوی قرآنی مطالب انجمن گفتگوی قرآنی
کانون گفتگوی قرآنی - ترویج قرآن خوانی و معرفی قرآن به تمامی ادیان
بروزرسانی شده: 1 دقیقه 25 ثانیه قبل

شهید فرهاد خوشه بر مدافع حرم

دوشنبه, 02/22/2021 - 10:07
سلام شهید خوشه بر از شهدای لنگرود و از مدافعین حرم بودند....ایشون یکی از دوستان نزدیک شهید سید میثم تراهی

شهید فرهاد خوشه‌بر با توجه به ارادت خاصی که به شهدای دفاع مقدس داشت، هر سال اسفند ماه خود را وقف شهدا می‌کرد و به جنوب برای خادمی و روایتگری می رفت، این شهید بزرگوار پس از شهادتش به خواب همسرش آمد و گفت که قرآن را توانسته حفظ کند.
اختصاصی نوید شاهد گیلان: شهید فرهاد خوشه بر، در 20 شهریور سال 1360 در خانواده مذهبی در یکی از روستاهای شهرستان ساحلی لنگرود دیده به جهان گشود.
شهیدی که پس از شهادت قرآن را حفظ کرد/ علاقه شهید خوشه‌بر به شهدای دفاع مقدس
او بسیجی پایگاه مقاومت ثارالله کوشالشاه لنگرود، راوی شهدای دفاع مقدس، حافظ قرآن کریم، از تکاوران تیپ میرزا کوچک لنگرود که به‌صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) به سوریه اعزام شده بود.

شهید خوشه بر در در شامگاه یکشنبه ۱۰ اسفند در شهر الهباریه،تل قرین کشور سوریه در حال دفاع از حرم عمه سادات به وسیله اصابت تیر قناسه به سر به شهادت رسید، از این شهید بزرگوار دو فرزند به نام های محمد و فاطمه «فاطمه خانوم شش ماه بعد از شهادت پدر به دنیا آمد» به یادگار مانده است.


زهرا رضوان خواه، همسر شهید فرهاد خوشه‌بر با بیان اینکه وقتی آقا فرهاد برای خواستگاری آمد، گفت: «هر سال یازده ماهش برای شما و ماه اسفند برای شهداست»، اظهار کرد: هر سال اسفند ماه برای روایتگری به مناطق جنوب می رفت و می‌گفت : «من که دوران جنگ سنی نداشتم تا در جنگ شرکت کنم اما حالا وظیفه من و امثال من اینه که رشادتها و دلیری های مردان مرد اون زمان رابرای جوانانمون بازگو کنیم ».


وی افزود: دانسته های فرهاد از جنگی که به اقتضای سنش آن را درک نکرد، بسیار زیاد بود و این به خاطر عشق و علاقه اش به شهدای دفاع مقدس بود.


همسر شهید خوشه بر گفت: فرهاد هر سال اسفند به جنوب می‌رفت، به گفته خودش هر سال اسفند ماه برای شهدا بود و خودش هم آخر کار در اسفندماه به خیل شهدا پیوست.


رضوان خواه تصریح کرد: فرهاد برای رفتن به سوریه آماده بود ، وبه دلایلی چندین بار زمان حرکت تغییر می‌کرد ، آن روزها با ایام اربعین مقارن بود و تلویزیون مدام پیاده روی زائران از نجف به کربلا را نشان می‌داد.


وی خاطرنشان کرد: دقیقاً دو روز مانده به اربعین ، فرهاد خانه بود و منتظر اعلام زمان اعزام، وقتی تصاویر را از تلویزیون می‌دید یکباره گفت: "خانوم برای اربعین برم کربلا؟!"در جوابش گفتم: " اگه فکر می‌کنی که برای روز اربعین می‌رسی برو ، من حرفی ندارم ، سکوت کرد ، بعدش گفت: "امسال نمیشه سال بعد ان شاءالله میرم" که رفت.!

شهیدی که پس از شهادت قرآن را حفظ کرد/ علاقه شهید خوشه‌بر به شهدای دفاع مقدس

همسرش شهیدخوشه بر اظهار کرد: بعد از تمام شدن مراسم عقد ساده در30 مرداد در سال 87 و رفتن مهمان ها مشغول مرتب کردن لباس همسرم بودم که متوجه یک جعبه کوچک در جیب لباسش شدم، سوال کردم :" این جعبه چیه؟"گفت: "فردا بهت می‌گم" .خیلی اصرار کردم ولی می گفت فردا می‌گویم، آخرش راضی شد که قضیه آن جعبه را بگوید. گفت: "فردا تولدته، این هم کادوی تو که میخواستم فردا بهت بدم"،خندیدم، گفت :"چرا می‌خندی؟"گفتم: "آقا! تولد من 31شهریوره نه 31مرداد !"آن شب یک پلاک طلا به عنوان هدیه تولد به من داد و ماه بعد هم یک هدیه دیگر برایم خرید.


وی افزود: شهید خوشه بر به مسائل دینی بسیار اهمیت می‌داد، به طوری که وقتی مجرد بود برای خودش سال خمسی داشت و برای انجام آن همیشه نزد مرحوم حاج آقا عباسی می رفت، حاج آقا عباسی شناخت خوبی از فرهاد داشت و معرف او برای ازدواجش شد، زمانی که پدرخانم شهید برای تحقیق با حاج آقا عباسی تماس گرفت، حاج آقا گفت که بسیار انسان معتقدی است و اورا همه جوره تأیید کرد


همسر شهید خوشه بر گفت: هروقت که مشغول نماز می‌شد محمد را هم در حالت قیام در بغل خودش می‌گرفت و نماز می‌خواند, در رکوع و سجده هم که بچه از سر و کولش بالا و پایین می‌رفت، اما او بدون کمترین ناراحتی با آرامش نمازش را می‌خواند, وقتی به او اعتراض می‌کردیم، می‌گفت: "تا موقعی که هستم بگذار از وجودم استفاده و بازی کند"، انگار که می دانست این بازی هابه زودی تمام می شود.


وی افزود: هر ماه محمد را می‌برد بیمارستان، 4 یا 5 روز بستری می‌شد ، در این مدت فرهاد از اول صبح تا نیمه های شب در بیمارستان بود و بچه را بغل و در حیاط بیمارستان با او بازی می‌کرد ، اوایل پرستارها خیلی مخالفت می‌کردند و از ورودش به بخش جلوگیری می‌کردند اما وقتی می‌دیدند که هیچ کسی مثل فرهاد نمی‌تواند محمد را آرام نگهدارد ، آنها هم دیگر راضی شدند، تقریباً همه پرستارها و دکترهای بخش اطفال بیمارستان امام حسین (علیه السلام) فرهاد را میشناختند، بعضی اوقات محمد را می‌برد داخل خیابان نظام آباد و برایش شیرینی و جگر و ... می‌خرید کاسب های نظام آباد هم دیگر فرهاد را می‌شناختند ، بعضی وقت ها محمد را با همان آنژوکت که به دستش وصل بود می‌برد مترو سواری! و این یکی از تفریحات مورد علاقه محمد بود؛ شبها هم محمد را با ماشین در خیابان آنقدر می‌گرداند تا بچه می‌خوابید. چندتا از بچه های شهرستانی که غریب بودند و اکثراً سرطانی بودند هم شب‌ها مشتری فرهاد بودند و با ماشین فرهاد می‌رفتند تهران‌گردی تا روحیه شان عوض بشود! پرستارها هم دیگر هماهنگ شده بودند، وقتی شیفت عوض می‌شد به فرهاد زنگ می‌زدند تا مسافرهایش را به بیمارستان برگرداند؛، محمد بهترین لحظه های عمرش را در حال مریضی و در بیمارستان در آغوش پدرش تجربه کرد و الان هم بعضی اوقات آن خاطرات را تعریف می‌کند.

شهیدی که پس از شهادت قرآن را حفظ کرد/ علاقه شهید خوشه‌بر به شهدای دفاع مقدس

رضوان خواه تصریح کرد: سید میثم تراهی از دوستان ما بود که در سال 88 در ماموریت سیستان شهید شد، با اینکه از خانواده شهید بودند، پدر و مادر سید میثم خیلی اذیت شدند و قبول شهادت سید میثم برایشان سخت بود، من و فرهاد با هم عهد بستیم تا هر از چند گاهی با هم به دیدار پدر و مادر شهید برویم و بگوییم ما را هم مثل سید میثم خودتان بدانید، اگر کاری هست ما در خدمتیم ، این برنامه همیشگی ما بود و فرهاد می‌گفت: "تا هستیم این برنامه را ادامه دهیم".


وی خاطرنشان کرد: از دیگر قرارهای‌مان این بود که در شب تولد حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) که روز پدر و مادر است به منزل شهید تراهی برویم و تبریک بگوییم. تقریباً بعد از شهادت سید میثم تمامی این اعیاد به منزل پدر شهید رفتیم . تا زمانی‌که فرهاد شهید نشده بود این کار را با هم انجام می‌دادیم. نمی دانم چه رابطه ای بین سیم میثم ، فرهاد و حضرت زهرا (سلام الله علیها) بود. زمانیکه خبر شهادت سید میثم را آوردند ایام ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) بود . زمانی هم که خبر شهادت فرهاد را آوردند ایام فاطمیه بود. شاید هر دو تذکره شان را از حضرت زهرا (سلام الله علیها) گرفته بودند. میثم خیلی شیفته حضرت زهرا (سلام الله علیها) بود. همیشه یک سربند یا زهرا (سلام الله علیها) داشت و دو پلاک در گردنش داشت ؛ یکی پلاک شناسایی اش بود و دیگری پلاک یا فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) . شاید هم فرهاد در رابطه ای که با سید میثم داشت و یا رابطه ای که با حضرت زهرا (سلام الله علیها) داشت تذکره شهادتش را گرفت.همسر شهید خوشه بر اظهار کرد: یکی از توفیقاتی که به همراه چند نفر از دوستان و همکاران داشتیم برنامه هفتگی حفظ قرآن بود، استاد ما حاج آقا حیدرنژاد بودند که حافظ کل قرآن هستند، ما علاوه بر تمرینات روزانه ، هر هفته نیز یک جلسه تمرین در منزل دوستان برپا می کردیم تا نزد استاد درس پس دهیم و درس و نکته جدید بیاموزیم، فرهاد حافظه بسیار بسیار خوبی داشت، فرهاد آخر شب مثلا ساعت 12 که ذهن در اوج خستگی است تمرین می کرد، ولی هنگام درس پس دادن نیز بسیار راحت و روان درس پس می داد.


وی افزود: زمانی که شهید خوشه بر به ماموریت سوریه رفتند دوره ای از مسابقات قرآنی در محل کار برگزار می شد ، بعد از مدتی خبر شهادت فرهاد رسید حال عجیبی داشتم ، باور کردنش برایم سخت بود ، شب خوابیدم و فرهاد را در خواب دیدم که یک قرآن طوسی رنگ جیبی داشت که همراهش بود و از آن برای مرور استفاده می کرد، در خواب آن قرآن را در دستش گرفته بود و به من نشان می داد و می گفت : بالاخره قرآن را حفظ کردم، گفتم : فرهاد چطور حفظ کردی؟ تو که رفته بودی ماموریت سوریه ! گفت : خیلی سخت بود ولی بالاخره حفظش کردم!!!شهیدی که پس از شهادت قرآن را حفظ کرد/ علاقه شهید خوشه‌بر به شهدای دفاع مقدس
تقّید به احکام و شرایع دینی از خصوصیات اخلاقی شهید خوشه‌بر

یکی از دوستان نزدیک شهید شهید خوشه بر گفت: شهید خوشه بر یک سری ویژگی های بارز داشت که از جمله آن ها تقّید به احکام و شرایع دینی بود، فرهاد زندگی ساده ای داشت،عادت داشت تمام اعمال مستحبی خود را دور از چشم دیگران انجام دهد، از ریا بی‌زار بود عزم بسیار راسخی و ایمان قوی و استواری داشت.


وی تصریح کرد: یک روز به من گفت: " منم دختر دارما !". فرهاد خیلی دختر دوست داشت، آن موقع محمد سن زیادی نداشت شاید یک سال یا کمتر. گفتم: "چطور؟! یعنی چی دختر داری؟"،برگه ای از جیبش بیرون آورد، دختری را که از لحاظ مالی نیاز به پوشش داشت را از طریق کمیته امداد تحت پوشش قرار داده بود و هر ماه حتی اگر در امور مالی خانواده خود به مشکل برمی‌خورد به هر شکل ممکن مبلغی را برای کمک به حسابش واریز می کرد.


دوست شهید خوشه بر خاطرنشان کرد: به من می‌گفت: " آدم باید از حقوقی که می گیره یه مقداریش رو برای کسانی که نیاز دارند کنار بذاره ، اینا حق اونهاست". یعنی مصداق آیه« والذین فی اموالهم حق معلوم لسائل والمحروم» بود. (سوره معارج آیات 24 و 25).


وی اظهار کرد: شهید خوشه بر مرد بسیار شجاعی بود، ایشان از راویان دفاع مقدس در منطقه جنوب کشور بودند، در یکی از برنامه های نمایشی و آموزشی که در حسینیه پادگان بود کنار هم نشسته بودیم، داشتند از منطقه اربعین یا منطقه ای که باید مقابل دشمن اصلی نبرد کرد صحبت می کردند، صحبت به جایی کشید که در مقابل دشمن مجهز چطور باید بجنگیم، خاطرم هست که یکی از دوستان گفت که باید عاشورایی بجنگیم، شهید گفت : "درسته آقا ! ولی قرار نیست ما به هر طریقی جون و خون مون رو بریزیم که دشمن به راحتی بیاد جلو" .کمی در این رابطه با هم صحبت کردیم تا اینکه بعد از شهادت شهید خوشه بر ، دوستان گفتند شهید خوشه بر عاشورایی جنگید و مردانه مقابل دشمن ایستاد؛ با خودم گفتم آقا فرهاد خودت که اینجوری می گفتی ، چطور شد ؟ فهمیدم باید عاشورایی جنگید ولی نه در حرف بلکه در عمل باید عاشورایی در مقابل دشمن ایستاد.


دوست شهید خوشه بر افزود: عملیات تا سه صبح طول کشید،خیلی خسته بودیم.، رفتیم کمی استراحت کنیم، اما صدای شلیک تانک ها هر از گاهی بیدارمان می‌کرد، وقتی بیدار شدم، ساعت هشت و نیم صبح شده بود، بچه ها را بیدار کردم تا صبحانه بخوریم،وقتی فرهاد را بیدار کردم، گفتم: "عجب عملیاتی بود پسر! با کمترین تلفات شهر رو آزاد کردیم."با حسرت گفت: "چه فایده داره وقتی نماز صبح‌مون قضا شده؟!"یکی دیگر از دوستان شهید خوشه بر با اشاره به بیاناتی از طرف شهید جمال رضی در باره شهید خوشه بر، گفت: شهید خوشه بر زمانی که زنده بود با برخی از دوستان گروهی تشکیل داده بود جهت کمک به مستمندان، یک بار فردی که خانه اش آتش گرفته بود و همه ی وسایلش در آتش سوخته بود ، مراجعه کرد و گفت که هیچ منبع درآمدی ندارد و حتی نمی‌تواند وام بگیرد تا ساخت خانه اش را به جایی برساند، ماشینش را هم فروخته بود. ما تحقیق کردیم و متوجه شدیم که واقعاً نیاز به کمک دارد، به آقا فرهاد گفتم کمک ها را جمع آوری کنیم، خیلی استقبال کرد،حتی خودش مبلغ بالایی کمک کرد، با کمک دوستان مقداری پول و کمی هم وسایل اولیه زندگی جمع آوری شد،آن شخص توانست ساخت خانه اش را مقدار زیادی جلو ببرد تا حداقل سرپناهی برای خودش فراهم کند. یک وام هم از بسیج برایشان گرفتند. فرهاد در این امر بسیار پیگیر بود!


وی گفت: وقتی گردان را در سوریه تحویل گرفت ، قرار شد برایش اسم انتخاب کنیم اگر ایران بود ممکن بود اسم عمار ، کمیل و یا اهل بیت (علیهم السلام) را انتخاب کنیم، اما آنجا در میان نیروها ، هم سنی داشتیم هم شیعه. گفتیم از ارکان گردان بپرسیم یکی گفت اسم گردان را از اسم خلفا انتخاب کنیم! آهسته در گوش فرهاد گفتم این هم باعث اختلاف می‌شود. فرهاد آخر اسم گردان را یکی از جنگ های پیامبر انتخاب کرد تا باعث وحدت نیروها شود . این هم تدبیر فرهاد بود برای اتحاد نیروهای گردان.
دسته ها: انجمن ها

هک و امنیت گوشی

سه شنبه, 02/16/2021 - 03:08
:badkonaka:به نام خداسلام و احترام

خیلی وقت بودمی خواستم وبلاگی در مورد امنیت داشته باشم ولی بنا به دلایلی منجمله بی حوصلگی و تنبلی نتونستم ..البته که در وبلاگی مطالبه زیادی رو از توی نت جمع اوری کرده بودم ولی همه ی اون ها قدیمی شدند و فعلا هم چون واقعا بازدید وبلاگ خیلی پایین و اعتمادها خیلی کمه و همچنین امنیت مطالبی که هست مث قبل نیست گفتم فعلا یه تایپیک ایجاد کنم که باهم اطلاعات رو به اشتراک بگذاریم و از حوزه امنیت که فوق العاده مهم هستش همینجوری سر سری رد نشیم تاملی دداشته باشیم...
...
می دونم همه ی شما استادین ولی معنی و مفهم های بعضی کلمات رو میزارم اینجا تا تایپیک مفیدی بشه و بیشتر بخاطره اینکه بتونیم مطالب مفید رو با هم به اشتراک بزاریم و خواستم شروعش با من باشه...دوستان مطالب و نکات امنیتی رو در تایپیک قرار بدن...پس اگر شما مطالب جدید و بدرد بخوری دارید ارسال کنید تا همه استفاده کنن

در مورد جمع اوری مطالب هم می دونم همه با یه سرچ ساده به این مطالب می رسند ولی فعلا مجبورم به این شیوه باشه تا مطالب دیگرو بگم...وسعی کردم بهترین مطلب و درسترینشو براتون انتخاب کنم و از منبع معتبر...

¿¤▪●¿♡♧♤¿▪●¤○¿♡◇♤▪¤ ○¡¿◇♤■♧□□●▪○•°

هکرها معمولا به دنبال رخنه های امنیتی هستند و در بسیاری از موارد حتی ممکن است به سیستم آسیب وارد نکنند. آنها معمولا از دانش نسبتا مناسبی در زمینه امنیت (در حوزه های مختلف برنامه نویسی، شبکه و غیره) برخوردار هستند. اما وقتی از کلمه کرکر استفاده می کنیم، در واقع از ماهیتی استفاده می کنیم که در آن فرد مهاجم درصدد نفوذ به سیستم و دستیابی به دسترسی های غیرمجاز است. مهم ترین مشخصه کرکر اقدام به تخریب کنترل های امنیتی و یا حتی سیستم مورد هدف می باشد که می تواند تمایز اصلی آن از هکر درنظر گرفته شود.
دسته ها: انجمن ها

بیماری روحی

جمعه, 01/29/2021 - 02:01
با سلام
در صورت داشتن نقص عضو که مشخص نباشد یا بیماری روحی روانی مثل مصرف قرص های آرامبخش آیا باید قبل از ازدواج گفته شود؟ و در صورتی که گفته نشود آیا منجر به فسخ نکاح میشود؟لطفا سریع پاسخ دهید
با تشکر....
دسته ها: انجمن ها

سایت اطلاع رسانی برای اصناف و مشاغل کشور

جمعه, 01/22/2021 - 06:14
تعدادی از عناوین بانک اطلاعات مشاغل سایت پویا جهش زیر :
بانک اطلاعاتی اتحاديه كبابي و برياني
بانک اطلاعاتی اتحاديه لبنيات و سوپرماركت
بانک اطلاعاتی اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت
بانک اطلاعاتی اتحادیه عطاران و سقط فروشان
www.asnafiran.xyz
www.pj724.ir
www.mashaghel724.ir
دسته ها: انجمن ها

ترس و وسواس فکری از توهین به دیگران

شنبه, 01/09/2021 - 08:56
سلام
بنده چند سالی میشه (بیشتر از 5 سال) دچار وسواس و در نتیجه ترس از توهین به مقدسات شدم
در دو موقعیت سریع این دست افکار آزاردهنده میان به سراغم یکی مواقعی که عصبانی میشم و دومی هنگام گفتن ذکر و عبادت و خواندن نماز
این مسئاله بسیار ناراحت و نگرانم میکنه تا جایی که حتی گاهی اوقات دلم نمیخواد نماز بخونم اونهم
البته هیچوقت توهینها رو به زبان نمیارم ولی در عرض ثانیه ای در ذهنم نقش میبنده بدون اینکه میل باطنیم باشه شبیه وسوسه شیطان
گاهی اوقات هم خودم رو تنبیه میکنم مثلا با فحش دادن به خودم و یا تنبیه بدنی مثل چک زدن به صورت
اولا بفرمایید آیا این تفکراتی که از اختیار بنده خارجه گناه محسوب میشه
ثانیا راه علاج چیه
با تشکر
دسته ها: انجمن ها

رنگ قسمت های مختلف قرآن

جمعه, 01/08/2021 - 08:17
سلام، یه نرم افزار قرآن برا ویندوز دارم مینویسم، به قسمت "رنگ متن و اعراب و قسمت های مختلف قرآن" رسیدم، حالا 1 سوال کلی داشتم :

رنگ متن و قسمت های مختلف قرآن باید چطوری باشه؟ یعنی چه قسمت هایی از قرآن مثلا قرمز باشه یه قسمت هایی رنگ پیشفرض ( سیاه ) و... چون دیدم که بعضی قرآنا برخی حروف رو رنگی نشون میدن.

الان مثلا برا بحث آموزش قرآن، مربی نیاز داره قوعد روخوانی و تجوید و ... رو تو قرآن نشون بشه که خب نیازمنده که برخی کلمات/حروف/اعراب ها رنگی باشن ( الزمانی توش نی ولی خب تو بحث یادگیری قطعا میتونه کمک کنه )

و موارد دیگه که من اطلاعاتی ندارم، البته فعلا هر چی آموش روخوانی رو تجوید تو نت بود رو دانلود کردم ( و حتی یکی از مجموعه های آموزش روخوانی قرآن رو هم کامل خوندم و الان رو مجموعه دومیشم )، تا خودم بتونم بفهمم که چه قسمت هایی ( مثلا حروف ناخوانا ) برای چه مواردی ( آموزش روخوانی مثلا ) رنگی بشن بهتره و کمک میکنه؛ ولی خب گفتم اینجا هم مطرح کنم...
دسته ها: انجمن ها

سایت پرشین تولز و مشکل عدم نظارت کافی در فضای مجازی

پنجشنبه, 01/07/2021 - 01:59
انجمن گفتگوی پرشین تولز به این آدرس https://forum.persiantools.com سالها پیش بخشی داشت به اسم گفتگوی آزاد که به دلیل مسائل سیاسی به خصوص وقایع سال 88 با دستور دادستانی تعطیل شد. یکسال بعد از تعطیلی بخش گفتگوی آزاد گردانندگان این سایت اقدام به تاسیس یک بخش مخفی در سایت به اسم "پاتوق" کردن جالبیش اینجاست که این بخش کاملا مخفیه و تا زمانی که کسی عضو سایت نشده و 100 تا پست در انجمن نداده و تبدیل به کاربر register نشده قادر به دیدن این بخش مخفی نیست. این بخش پاتوق با این آدرس

https://forum.persiantools.com/forums/پاتوق.311/

شده محل فعالیت معاندان و وطن فروشان و مدام در حال تحریک کاربران عضو هستن. از اونجایی که انجمن پرشین تولز 450 هزار عضو داره گردانندگان این سایت بخش پاتوق رو کردن محل شستشوی مغزی و تحریک کاربران با انواع و اقسام مطالب جعلی و عکس های ساختگی ضد حکومتی و ضد رهبری

در این بخش انواع اهانت ها و فحاشی های بعضا رکیک به مقامات , رهبر معظم انقلاب , سردار سلیمانی , هیئت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و. . . صورت میگیره و مدام کاربران رو تحریک به حضور در اجتماعات خیابانی و فعالیت علیه نظام در فضای مجازی میکنن. مدیران سایت هم همراستا با کاربران مشغول اهانت به مقامات دولتی و حکومتی و مقدسات اسلامی هستن.

واقعا چرا باید مدیران این سایت که به واسطه فعالیت در فضای مجازی همین کشور ثروت میلیاردی بهم زدن و بابت تبلیغات و خدمات همین انجمنشون ماهیانه ده ها میلیون تومن میگیرن بدون اینکه حتی ذره ای مالیات بدن , بتونن اینطوری به مقامات کشوری و مقدسات توهین و فحاشی کنن بدون اینکه عواقبی متوجهشون باشه ؟ این فضای مجازی هیچ متولی نداره؟

من از همه کسانی که این صفحه رو میبینن تقاضا دارم با ورود به این سایت :

https://filter.internet.ir/index.html

اقدام به ثبت گزارش برای نهادهای مسئول کنن تا سایت پرشین تولز و بخش مخفی پاتوق مورد پالایش قرار بگیره و مشخص بشه چطور پرشین تولز دستور دادستانی کشور مبنی بر بستن بخش سیاسی سایت رو نقض کرده و با ایجاد یک بخش مخفیانه مدام در حال فعالیت علیه نظام و توهین به مقامات کشوری و تحریک مردم به فعالیت علیه حکومت در فضای مجازیه؟
دسته ها: انجمن ها

لزوم ثبت برند برای شرکت ها

سه شنبه, 01/05/2021 - 23:05
در گذشته اغلب کسب و کارها به صورت منطقه و محلی فعالیت می نمودند. در آن سال ها فروشگاه ها با نام مالکان و فروشندگان آن ها در میان مشتریان و مردم شناخته می شدند و در نتیجه کسی امکان کپی برداری از برند کسی را نداشت. به عنوان مثال وقتی در بازار یک نفر اقدام به فروش لبنیات می کرد، همه فروشگاه وی را به نام لبنیاتی آقای فلانی می شناختند و در نتیجه دیگر کسی نمی توانست این نشان تجاری را از وی کپی برداری کند.
جواز تاسیس
با گذشت زمان و تغییر در روند فرهنگ کسب و کار و همچنین تغییرات نحوه خرید و فروش در کسب و کارها، وجود نام های تجاری و برندهای به اصطلاح مدرن جایگزین نام های سنتی شد. در این زمان مدیران و مالکان کسب و کارها به فکر ثبت برند و هویت برند ها نبودند و صرفا به عنوان یک نام، به برندها می نگریستند.


در 50 سال اخیر با ظهور علوم میان رشته ای از قبیل مدیریت بازاریابی، وجود مفاهیمی به نام مدیریت برند یا مدیریت نام و نشان تجاری به میان آمده است. این مفهوم علاوه بر بعد بصری از برند، بعد شناختی و هویتی نیز در بر دارد.


ثبت برند برای شرکت ها
ثبت برند
دیگر کمتر مدیری دیده می شود که اعتبار برند بی اطلاع باشد. در کشورهای پیشرفته از قبیل آلمان، تمرکز بر روی صنعت خودرو سازی باعث رشد و هویت سازی کشوری در اذهان جهانیان شده است. تا آنجا که مفهوم جدیدی با نام ثبت شرکت اثر کشور مبداء Country Of Origin در علوم روانشناسی و مدیریت بدان دست یافته اند. بدین معنا که هر محصولی در ذهن مردم دنیا مرتبط با یک کشور است. به عنوان مثال صنعت خودرو سازی مربوط به آلمان و یا صنعت ماشین های آشپزخانه مربوط به ایتالیا و یا صنعت فرش در ایران برای همه مردم دنیا جاافتاده است.

https://sabtkarimkhan.com
دسته ها: انجمن ها

دلنوشته هایی برای شهید قاسم سلیمانی افتخار آزادیخواهان

سه شنبه, 01/05/2021 - 21:09
سلام

یک سال از رفتن حاج قاسم گذشت

یک سال که نه تلخی داشت نه شیرینی

بحران کرونا افکارما راشست و شو داد

اما یاد و خاطره ی شهدا همیشه باید زنده نگه داشته شود

این تاپیک برای نوشتن دلنوشته های کوچک ما برای شهید قاسم سلیمانی است

روحش شاددسته ها: انجمن ها

عوارض عدم آراستگی در ظاهر و قیافه

دوشنبه, 12/28/2020 - 09:03
یاهو سلام و عرض ادب; من دختر محجبه ای هستم. مشکل من این هست که: حس میکنم زیبا نیستم. و این بهم فشار روانی وارد میکنه. و در روابط اجتماعیم اثر بسیار سو ای میگذاره. حس میکنم دیگران انتظار دارند از من کارهای اشتباه و بدی سر بزنه. با من درست رفتار نمیکنن. تحقیر میکنند. جدی نمیگیرند. بی اعتنایی میکنند. تعادل روانیم بهم میخوره و وسواس فکری میگیرم. .................................... ولی زمانیکه یکم ارایش میکنم هم دید خودم نسبت به خودم مثبت میشه. و هم احساس میکنم دیگران بهم ارزش قایل میشن. هم حس میکنم که دیگران مطمعن هستند که بعیده از من کار ناشایستی صورت بگیره. هم اعتماد به نفسم بالا میره. هم به خودم علاقه مند میشم. هم دیگران منو جدی میگیرن و اعتنا میکنند و محترمانه برخورد میکنن. هم دست از گدایی محبت کردن برمیدارم. هم خوش اخلاق میشم. به تعادل روانی میرسم. .................................... .................................... حالا با توجه به موارد مذکور: ایا گناه هست که من یکم ارایش کنم؟ چرا من باید زجر بکشم؟ چرا من باید در جامعه طرد بشم؟ خب من دلم میخواد با مردمی که ظواهر و مادیات براشون مهم تر از امر خداست هیچ وقت معاشرت نکنم ولی خب من مجبورم به خاطر امور زندگی و حیات و تحصیل !!!! از یک طرف انسان موجودی زیبایی خواه افریده شده .... خب این اتفاقات کاملا طبیعیه .... طبیعی نیست؟؟؟
دسته ها: انجمن ها

کسری خدمت

دوشنبه, 12/28/2020 - 03:00
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم. برادرم الان 17 سالشه و سال بعد انشاالله میخواد بره خدمت. پدر من در زمان جنگ خدمت کردن ولی کارت ایثارگری ندارن. میخواستم بپرسم میشه برای برادرم کسری خدمت گرفت؟یکی از دوستان یک مرکز مشاوره در مورد خدمت سربازی معرفی کردن، میخواستم اگه اینجا هم کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه.
دسته ها: انجمن ها

خانواده و تربیت دینی فرزندان

شنبه, 12/26/2020 - 06:40
در مقوله تربیت دینی کودکان، والدین گرامی می‌‌بایست خود را ملزم به پیروی و تبعیت از الگوهای مناسب فرزند پروری کنند تا بهترین کودک را تربیت کنند، لازمه این مهم، داشتن راهبرد صحیح و هوشمندانه در امر تربیت است. فقدان راهبرد و برنامه تربیتی به معنای عدم توانایی در پرورش صحیح فرزندان است، برخی افراد به واسطه عدم آگاهی از اصول و سبک‌های تربیتی گرفتار اشتباهات رایجی می‌شوند، اشتباهاتی که نشأت گرفته از نوع نگاه آنها به امر تربیت است. برخی از سبک های رایج و مخرب در مقوله تربیت عبارتند از:


1ـ سبک فرزندپروری مستبدانه و سختگیرانه
فرزندپروری نوعی هنر و مهارت اخلاقی و تربیتی است که والدین در مقام یک مربی کارآزموده تلاش دارند با بهترین وجه و با بهره‌گیری از زیباترین اصول و تکنیک‌ها در امر تربیت فرزندانشان به نتیجه مطلوب دست یابند. برخی افراد بدون توجه به این موضوع تلاش دارند همه چیز را با قوه قهریه به فرزندان و کودکان خود تحمیل کنند. در این دسته از خانواده‌ها اگر فرزند و کودک مرتکب اشتباه شود، فرصت فکر کردن و اصلاح را به او نمی‌دهند یا اینکه بین فرزند پسر و دختر فرق می گذارند، این چنین والدینی با نشان دادن سیمایی خشن و مستبدانه از خود و با حاکم کردن سایه ترس و تهدید، بر فرزندان تلاش دارند زمینه اطاعت‌پذیری را در آنها تقویت کنند؛ روش غلطی که تقریباً هیچ‌گونه سنخیتی با الگوی اسلامی ندارد، چراکه در الگوی اسلامی بیشتر به دنبال اصلاح و تأثیرگذاری نرم بر روی فرزندان هستیم نه سخت و مستبدانه این مطلب را به خوبی می‌توان در برخی روایات تربیتی مشاهده کرد: پیامبر (صلى ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله) می‌فرمایند: «مَن کانَ عِندَهُ صَبِىٌّ فَلیَتَصابَ لَهُ ؛ هر فردی با کودک سروکار دارد، با او کودکانه رفتار کند».


2ـ سبک فرزندپروری سهل‌گیرانه
برخی از والدین برخلاف قسم اول به نوعی گرفتار تفریط و ولنگاری مسئولیت‌پذیری در امر تربیت فرزندان شده‌اند. یک باغبان خوب به خوبی می‌داند که برای پرورش گل‌های باغچه خود باید علاوه بر آب و خاک مناسب، فضای سالمی را فراهم کند و از این طریق آنها را از گزند هرگونه آفت دور نگه دارد اما در سبک فرزندپروری سهل‌گیرانه همه چیز عادی جلوه می‌کند. در این سبک گویی قرار نیست که والدین برای اصلاح و تربیت فرزند خود برنامه خاصی را دنبال کنند و آموزش مهارت‌ های زندگی را به آنها ارائه دهند، در این خانواده‌ها نه تنها خطاهای فرزندان به صورت غیر اصولی نادیده گرفته می‌شود، بلکه زمینه تقویت خطاها نیز فراهم است.


3ـ سبک فرزند مأیوسانه
طبیعت کودک همراه و عجین شده با شادی، فرح، شلوغی، نشاط، سرزندگی، و گاهی هم خرابکاری است، البته فقدان مهارت و آموزش صحیح در تربیت و پرورش فرزندان می‌تواند دامنه اشتباهات آنها را چشم‌گیرتر کند، در این بین برخی از والدین با دیدن کاستی‌های مکرر فرزندان خود، به طور کل از اصلاح و پیشرفت آنها مأیوس می‌شوند و امیدی به موفقیت و پیشرفت را نه در کار خود دارند و نه آن را در خصوص فرزند خود به انتظار می نشینند. رویکرد غلطی که با آموزه‌های دینی و روایی به هیچ‌وجه همخوانی ندارد. باید به صوتی بشد که منجر به افسردگی در برگسالی نشود.


4ـ سبک فرزندپروری اصولی و هوشمندانه
با نگاه علمی و دقیق به منابع دینی و اسلامی به خوبی می‌توان با الگوی‌هایی همچون سبک فرزندپروری مقتدرانه و اصولی آشنا شد، سبک فرزندپروری که برخی از شاخص‌های آن را می‌توان این چنین برشمرد: 1- حمایت اجتماعی از فرزندان، 2-ارتباط دو سویه بین فرزندان و والدین، 3-پاسخگویی، 4-روشنگری و بصیرت‌افزایی، 5-مسئولیت‌پذیری، 6-مشخص بودن حدود و مرزها و محدودیت‌های تربیتی، 7-برقراری فضای امن و آرام در محیط خانواده 8-عزّت و استقلال نفس، 9-برجسته بودن اعتماد به نفس و خلاقیت و تفکر و اندیشه، در بین والدین و فرزندان.
دسته ها: انجمن ها

آرامش بعد از طلاق

پنجشنبه, 12/24/2020 - 21:11
اغلب افراد بعد از جدا شدن احساس آشفتگی دارند و نمی توانند در ست تصمیم گیری کنند برای اینکه بتوانند به احساس بهبود بیشتری دست پیدا کنند باید به برخی از موراد غلبه کنند. از جمله مهم ترین این موارد می توان به احساس ضعف نشان ندادن اشاره نمود شما باید گام اولی که برای فراموش کردن زندگی پیشین خود بردارید فراموش کردن خاطراتی است که با همسرتان داشته اید زیرا ممکن است شما بعد از جدایی به مرور این خاطرات بپردازید.

خودتان را دوست بدارید:
اگر از همسرتان جدا شده اید نباید احساس بی ارزشی و بیهودگی کنید شما فردی ارذزشمند با توانایی های ویژه خود هستید خودتان را باور داشته باشید به خودتان خوبی کنید و به خودتان عشق بورزید شما با مراقب از خودتان بیشترین کمک را به خودتان می کنید. دور بودن از افسردگی و شکست عشقی می تواند بسیار کمک کننده باشید و امید به زندگی را در شما بالا ببرد شما همچنین می توانید از راهکارهای افزایش امید به زندگی کمک بگیرید.


به سمت گروه های حمایتی بروید:
یکی دیگر از موثرترین راه هایی که برای دست یابی به آرامش بعد از طلاق می توانید استفاده کنید پیوستن به گروه هایی است که جنبه حمایتی دارند این دسته از گروه ها با حمایت از زنان مطلقه موقعیت اجتماعی مناسبی را برای همدلی با این افراد ایجاد می کنند. این گروه های حمایتی خوشبختانه در سال های اخیر فعالیت های مفید و تاثیرگذاری داشته اند اغلب این گروه ها به افراد مشاوره های دوستانه ارائه می دهند و کمک می کنند تا راحت تر با شرایط کنونی خود مواجه شوند.


تنهایی همیشه بد نیست!
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تنهایی را بد می دانید باید توجه کنید که در این مورد می توانند کمک کننده باشید یکی از توصیه هایی که به افراد می شود تا بعد از جدایی بتوانند به آرامش برساند تنها بودن است. تنها بودن شما را از تنش های محیط اطراف و سخنان دیگران دور می کنند همچنین به شما این امکان را می دهد تا خودتان و زندگی که در انتظار شما است را راحت تر بپذیرید. بنابراین بعد از جدا شدن باید مدتی را تنها باشید و به تصمیمات مهم خود فکر کنید.


آینده نگری را فراموش نکنید:
آینده نگر بودن نقطه عطفی در زندگی شما است و می تواند آرامش بعد از طلاق را در زندگی شما بیشتر کند شما فردی متفکر و با علایق شخصی هستید باید مسائل زندگی خود را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید برای زندگی حال و آینده خود برنامه ریزی داشته باشید و همانطور که می دانید این کار موجب می شود تا ارزش بیشتری از زندگی را کشف کنید و برای ادامه مسیر زندگی تلاش کنید بنابراین داشتن هدف در این مسیر بسیار کمک کننده است. راهنمای تغییر نگرش در زندگی در این زمینه نیز می تواند بسیار موثر باشد.


پذیرش:
پذیرش مهم ترین گامی است که باید بردارید این مرحله موجب می شود تا شما احساسات خوشایندتری داشته باشید شما بعد از جدایی ممکن است بحران های زیادی را تجربه کنید شرمنده بودن، افسردگی، تنهایی و احساس ضعف از بحران های زناشویی مهمی است که اغلب افراد بعد از جدایی خود با آن رو به رو می شوند تجارب تلخی از ازدواج قبل همراه شما است تا زمانی که پذیرفته نشود و فراموش نشود می تواند صدمات زیادی را به شما وارد کند. بهتر است این اتفاق را جزئی از اشتباهات خود بدانید توجه داشته باشید که منظور ما هیچ گاه انکار کردن نیست بلکه شما باید با این واقعیت رو به رو شوید و مراحل فراموش کردن آن را پشت سر بگذارید.


افراد منفی دور کنید:
افرادی که قبل از طلاق منفی اند و خاطرات خوبی از آن ها ندارید را دور بریزید این دسته از افراد موجب می شوند تا شما دوباره به زندگی گذشته و اشتباهات خود برگردید همچنین روند فراموشی و بازسازی زندگی را به تاخیر می اندازند.


پذیرش اشتباهات:
شما باید اشتباهات خود را در زندگی گذشته تان بپذیرید ممکن است این مشکلات در زندگی آینده شما نیز خطرساز باشند بنابراین زمانی که فردی انتقادپذیر و واقع گرا هستید نقاط ضعف خودتان را شناسایی می کنید و موجب می شوید تا این شرایط رو به بهبود باشد. هیچ گاه به خاطر اشتباهاتی که داشته اید خودتان را سرزنش نکنید این اشتباهات در صورتی که پذیرفته شوند می توانند نقش مهمی در پیشرفت های بعدی شما داشته باشند.


برای دستیابی به آرامش بعد از طلاق می توانید از راهکارهای دیگری نیز کمک بگیرید یده آل بودن، داشتن روابط اجتماعی مفید، داشتن استاندارهای شخصی، فراموش کردن بدی ها، فراموش کردن گذشته و خاطرات بد و … از ملاک های مهمی هستند که در این زمینه می توانند کمک باشند. شما باید مطالعه این مقاله می توانید برای آینده خود برنامه ریزی بهتری داشته باشید و خود را از افسردگی ها دور کنید.
دسته ها: انجمن ها

""" قهرمان کیست"""

چهارشنبه, 12/23/2020 - 22:20
با سلام با توجه به نزدیک شدن به سالکرد شهادت سرداران مقاومت سردار شهید قاسم سلیمانی

و ابو مهدی المهندس ، این تایپیک جهت قرار دادن کلیپ، صوت وتصاویر و دلنوشته های شما در مورد

این سرداران مقاومت ایجاد می شود. ان شالله به برکت خون شهدا ظهور امام زمان (ع) زودتر فراهم شوددسته ها: انجمن ها

کدام رزمنده ارتش موفق به شکار ۶ تانک «تی ۷۲» به‌صورت همزمان شد؟

چهارشنبه, 12/23/2020 - 07:42
یکی از افسران نیروی زمینی ارتش در دفاع مقدس توانست نخستین تانک بعثی را نابود کند.به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،

ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی به عنوان یکی از نیرو‌های محوری ارتش نقش مهمی در دفاع از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران داشته و دارد.


در این میان برخی از افراد و نیرو‌های ارتشی در زمان دفاع مقدس نقش‌های شاخص و مهمی در جریان دفاع از ایران اسلامی ایفا کرده اند.

البته این به معنای آن نیست که باقی افراد و یا سایر نیرو‌های مسلح در حفظ و حراست از تمامی ارضی کشورمان نقشی نداشته اند.

حمله ارتش بعثی با لشکرهای قدرتمند به خاک ایران


بسیاری پیش بینی می‌کردند که ارتش بعثی که در همسایگی ایران اسلامی هر روز خود را به وسیله تانک‌های روسی جدید و مسلح تجهیز می‌کرد، خیال‌های شومی را در ذهن خود پرورش می‌دهد.


سرانجام این خیال‌های شوم در ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ تعبیر شد و ارتش رژیم بعث با توان سنگین تانک‌های بعثی به کشورمان حمله کرد. فرماندهانی که حرکت تانک‌های بعثی را در میدان‌های نبرد مشاهده می‌کردند می‌گفتند که حرکت تانک‌های بعثی به سوی خاک کشورمان بسیار سریع و پر قدرت بود، به همین دلیل هم صدام پیش بینی کرده بود که پس از ۷ روز تهران را تصرف کرده و در پایتخت ایران اسلامی سخنرانی هم بکند.


اما این خیال شوم با قدرت نمایی ارتش در اولین گام ناکام ماند و در مرحله‌های بعدی سپاه پاسداران و سایر نیرو‌های مسلح نیز مانع از پیشروی نیرو‌های بعثی به سوی شهر‌های اصلی کشورمان شدند.


شکارچی تانک‌های بعثی که بود؟
سروان حسنعلی ابراهیمی سعید یکی از افسران نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در نابودی و انهدام تانک‌های بعثی داشتند.


او در تاریخ ۱۲ خردادماه سال ۱۳۳۹ چشم به جهان گشود و تحصیلات دوران ابتدایی و دبیرستان را تا اخد دیپلم علوم تجربی گذراند.


او از دوران کودکی به ارتش علاقه داشت و به همین دلیل در سال ۱۳۵۵ وارد ارتش شد تا آرزوی کودکی خود را محقق کند.دو سال بیشتر از ورودش به ارتش نگذشته بود که در سال ۱۳۵۷ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج سه دختر و یک پسر بود.ابراهیمی سعید آموزش‌دیده هَنگ نوجوانان ارتش بود و دو سال و نیم در تهران و شش ماه در شیراز آموزش نظامی دیده و در طول این مدت خدمت کرده و هم اکنون سروان بازنشسته نیروی زمینی ارتش است.


حسنعلی در هنگ نوجوانان ارتش در تهران و شیراز آموزش نظامی دیده بود و در طول مدت خدمت خود در شهر‌های تهران، شیراز، اهواز و تبریز انجام وظیفه کرده است.


به نظر می‌رسد که با توجه به مدت زمان حضورش در جنگ تحمیلی تا پذیرش قطعنامه ۵۹۸ یعنی ۱۰۶ ماه و ۱۶ روز در خط مقدم جبهه حق علیه باطل حضور داشته و در اکثر عملیات‌های جنوب کشور برای دفاع از ایران اسلامی تلاش کرده است.او در عملیات های مهمی همچون
نصر،
الی بیت المقدس،
حصر سوسنگرد،
رمضان،
فاو،
کربلای ۵
و حتی عملیاتی که پس از شهادت شهیدان رجایی و باهنر در منطقه عمومی سوسنگرد انجام شد نیز حاضر بوده است.او آغاز جنگ تحمیلی را اینگونه روایت می‌کند:

ما در منطقه فکه، روبروی پاسگاه صدام و نزدیک رودخانه دویرج قرار داشتیم و پرواز‌های شناسایی عراق بر بالای سر ما در حال انجام بودند و همگی به خوبی می‌دانستیم که عراق قصد حمله به ایران را دارد، جمع شدن یگان‌ها و انجام مانور در خاک خود، همگی نشان از عملیات داشت.


سروان ابراهیمی سعید درباره آغاز جنگ می گوید: جنگ که شروع شد، ما پس از ۴۸ ساعت قاطی عراقی‌ها بودیم یعنی دشمن از ما رد شده بود.


با استتار پشت درختان بومی منطقه که «گز» نام داشتند، به زحمت خودمان را پس از دو روز به یگان خودی رساندیم. دو روز از شروع جنگ تحمیلی سپری می‌شد که درگیری شدیدی میان نیرو‌های ایرانی و عراق در منطقه «عین خوش» آغاز شد، همزمان با آن، بنی صدر، خلخالی، ظهیرنژاد و اعظم طالقانی به منطقه آمدند، علی رغم مقاومت سرسختانه نیرو‌های ایرانی، بنی صدر دستور یک خیز عقب نشینی را صادر کرد.برای ممانعت از این کار، نزد بنی صدر رفتم و به او گفتم؛ «شما خیانت می‌کنید یا خیانت می‌کنند؟»بنی صدر بلافاصله بعد از شنیدن این حرف، از یک سرگرد همراه خودش خواست مرا دستگیر کرده و پشت خاکریز خفه ام کند، آن سرگرد هم مرا پشت خاکریز برد، اما از من خواست فرار کنم. در نهایت به دستور بنی صدر یک خیز یعنی تا پل جسر نادری عقب نشینی کردیم و مقاومت همچنان ادامه یافت و تعداد زیادی از همرزمانم اسیر و یا شهید شدند.


خاطره ای از شکار تانک‌های بعثی از زبان سروان ابراهیمی سعید
سروان حسنعلی ابراهیمی سعید روایت حضور میدانی خود در ابتدای جنگ تحمیلی را اینگونه روایت می‌کند:

«عراق با اتخاذ تاکتیک عملیاتی ضد حمله، قصد عبور از پل نادری را داشت، اگر این اتفاق می‌افتاد، خوزستان به طور کامل از خاک ایران جدا می‌شد، یگان ما در سمت راست رودخانه در حال گسترش بود و من و همرزمانم هم با سه موشک انداز «تاو» در بالای تپه مستقر بودیم تا مانع پیشروی نیرو‌های عراقی شویم.فرمانده گردان از من و دوتن از همرزمانم خواست تا پل جسر نادری را که ۶۰ متر طول داشت با موشک بزنیم و ما همین کار را کردیم، ولی اثر نکرد، چون پل فلزی بود.


پیش فرمانده گردان که برگشتیم، با ناراحتی گفت؛ «حالا که پل منهدم نشد یا باید مقاومت کنید یا تفنگ هایتان را با خودتان به خانه ببرید و خانواده تان را بکشید، چون اگر این بعثی‌ها به خاک ما وارد شوند، به ناموس مان رحم نخواهند کرد.»


او و یکی از همرزمانش به نام مختار کوشکی مسئول انهدام تانک ها و نفربرهای بعثی می شوند تا پیشروی آن ها را به سوی خاک ایران اسلامی سد کنند.


سروان ابراهیمی سعید آن روز به خصوص را بدین گونه روایت می‌کند: توپخانه ما در حال نابود کردن عقبه دشمن بود و حفاظت از پل به من و کوشکی سپرده شده بود، هفت تانک و نفربر دشمن پیشرو بودند که در همان دو سه دقیقه اول همه آن‌ها را منهدم کردیم و تمامی نیرو‌های عراقی ناچار به عقب نشینی شدند و مقاومت نیرو‌های ما شروع شد؛ اما پل جسر نادری که دشت عباس را به دزفول و اندیمشک وصل می‌کند، هیچ آسیبی ندید و همچنان سالم و سرپا ماند.»


افسر ارتشی که یکی از رکوردداران شکار تانک در جهان است
طبق آماری که به دست آمده است، این رزمنده حاضر در عملیات فتح خرمشهر، طی مدت زمان حضورش در جبهه‌های حق علیه باطل با انهدام ۶۵ دستگاه تانک و تعداد زیادی لودر، بولدوزر و کامیون یکی از رکورداران شکار تانک در جهان است.


او در عملیات آزادسازی سوسنگرد نیز نقش مهمی داشته،به نحوی که یکی از تانک‌های منهدم شده توسط او، در حال حاضر به عنوان یکی از یادگار‌های جنگ تحمیلی در پارکی در ورودی «سوسنگرد» گذاشته شده است.سروان ابراهیمی سعید در عملیات رمضان موفق به شکار ۶ تانک «تی ۷۲» در کنار یکدیگر شده است و از رکوردار جهان محسوب می‌شود.


او در عملیات «الی بیت المقدس» از قسمت ریه هایش به فیض جانبازی نیز رسیده است.سروان ابراهیمی سعید در یکی دیگر از خاطراتش می‌گوید:

خاطرات زیادی از دوران دفاع مقدس دارم، اما مهم‌ترین آن به زمانی بر می‌گردد که در همان عملیات با موشک تاو یک دستگاه تانک بعثی را منهدم کردم، اما پس از لحظاتی دیدم چند نفر به سمت ما از سمت بعثی‌ها حرکت می‌کنند، بلافاصله آماده شدم شلیک کنم که به دستور فرماندهان از این کار منع شدم.


وقتی آن چند نفر نزدیک شدند متوجه شدیم از نیرو‌های ایرانی هستند که آمدند دست‌های مرا بوسیدند و اظهار کردند در داخل آن تانک سه نفر سرباز عراقی بودند که دو نفرشان در دم به هلاکت رسیدند، اما سرنوشت نفر سوم برایم بسیار جالب بود.
وی ادامه می‌دهد:

نفر سوم عراقی پیش از اصابت موشک تاو، عکس امام خمینی که به روی قرآن رزمندگان بود را پاره کرد که بلافاصله چند دقیقه پس از آن به هلاکت رسید، اما در حالی که سوخته بود با نعره‌های بلند جان می‌سپرد.

در حالی که ۵۰۰ تانک دشمن و نفربر در غرب دزفول به سمت اندیمشک و شوش حرکت می‌کردند، مقاومت جانانه‌ای با سه نفر مقابل آن‌ها صورت دادیم و با شدیدترین آتش اجازه ورود آن‌ها به اندیمشک را ندادیم، چون در صورت تصرف این شهر، اهواز سقوط می‌کرد.»

http://www.ghatreh.com/news/nn565472...85%D8%A7%D9%86و


https://www.yjc.ir/fa/news/7601448/%...6-%D8%B4%D8%AFو

https://khabarfarsi.com/u/96915961
دسته ها: انجمن ها

گنج یا علی گفتن _ 1

سه شنبه, 12/22/2020 - 03:20
- - توجه - -

سوره فرقان آیه 77 : ای رسول من بگو اگر به‌سوی خدا متوجه نشويد و دعا نكنيد پروردگارم به شما اعتنا نخواهد كرد.
امام صادق(ع) فرمودند هر کسی ذکر یاعلی را بگوید خداوند ثواب یک ختم قرآن را به او عطا خواهد کرد.هر بار یاعلی که معادلش ثواب یک ختم قرآن است ،با هر یک بار خواندنش شامل ثواب های تمام سوره های قرآن که در زیر هم هست هم بشوید (البته نیت فراموش نشود).توجه : بعضی ثواب ها مثل "بیمار کردن دشمن" یا "ایجاد فتنه در محل دشمن" یا "به لرزه افتادن لشگر دشمن" نیاز دارد نیت کنید که کدام دشمن یا کدام لشگر دشمن، بستگی به ثواب دارد که در بعضی ثواب ها باید نیت شود که چگونه شود.

خواص سوره های قرآن به اجمال:

در لینکی از همین سایت : http://www.askquran.ir/showthread.php?t=375&page=5


دسته ها: انجمن ها

گنج یا علی گفتن _ 2

سه شنبه, 12/22/2020 - 03:14
♥●•٠·˙برکات ذکر یا علی˙·٠•●♥- - توجه - -
سوره فرقان آیه 77 : ای رسول من بگو اگر به‌سوی خدا متوجه نشويد و دعا نكنيد پروردگارم به شما اعتنا نخواهد كرد.این گنج است(تا آخر بخونید)

امام صادق(ع) فرمودند هر کسی ذکر یاعلی را بگوید خداوند ثواب یک ختم قرآن را به او عطا خواهد کرد.هر بار یاعلی که معادلش ثواب یک ختم قرآن است ،با هر یک بار خواندنش شامل ثواب های تمام سوره های قرآن هم بشوید(البته نیت فراموش نشود).


و


با چند بار خواندنش شامل ثواب های زیر شوید.(اولش نیت کن.)

_____________________________________

41 بار خواندن سوره "ماعون" = فقر از خانه او برود،فرزندان او محتاج نشوند و خواننده آن در حفظ حمایت خدا تا روزدیگر باشد.(یعنی گفتن 41 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره ماعون در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------

21 بار خواندن سوره "نصر" = جهت دفع دشمن ، دشمن را در نظر بگیرید(یعنی گفتن 21 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره نصر در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


21 بار خواندن سوره "تکویر" = جهت خلاصی از بلیات(یعنی گفتن 21 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره تکویر در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


21 بار خواندن سوره " نازعات" = جهت سلامتی ایمان و سلامتی از دشمن و پادشاه(یعنی گفتن 21 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره نازعات در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


3 بار خواندن سوره " بروج" =جهت دفع بدگویان(یعنی گفتن 3 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره بروج در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


70 بار خواندن سوره "انفطار" = در هر جا درماند بخواند نجات یابد و - اگر زندانی یا اسیر باشد بخواند خلاصی یابد(یعنی گفتن 70 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره انفطار در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


21 بار خواندن سوره "همزه" = جهت دفع بدگویان(یعنی گفتن 21 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره همزه در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


350 بار خواندن سوره"ق" = جهت دولت و گشایش کارها(یعنی گفتن 350 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره ق در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


180 بار خواندن سوره "تکاثر" = جهت بر آمدن مهمات(یعنی گفتن 180 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره تکاثر در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


180 بار خواندن سوره " قارعه" = جهت برآمدن مهمات و حاجات(یعنی گفتن 180 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره قارعه در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


7 بار خواندن سوره "زلزال" = جهت دفع عمار(یعنی گفتن 7 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره زلزال در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


41 بار خواندن سوره "مُلک" = جهت دفع بلا ، بلا را در نظر بگیرید(یعنی گفتن 41 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره مُلک در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


7بار خواندن سوره "مسد" = جهت هلاک دشمن ، دشمن را در نظر بگیرید
(یعنی گفتن 7 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره مسد در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------


40بار خواندن سوره "تکاثر" = جهت مال عظیم یابد و به خیری رسد که در ذهن و تصورات او نگنجد ، البته روز دوشنبه یا چهارشنبه باید خوانده شود
(یعنی گفتن 40 بار یاعلی که هر بار ثواب ختم قرآن فقط یک ثواب سوره تکاثر در نظر بگیرید)-چون هر بار ذکر یاعلی خواندن ، ثوابِ یک ختم قرآن دارد.

---------------------------------------

حتی در بحارالانوار نوشته
با هر بار گفتن "یاعلی"
ثواب بیش از هزار بار ختم قرآن نصیبت میشود- به نقل از امام محمد باقر
دسته ها: انجمن ها

سوال توکل به خدا

یکشنبه, 12/20/2020 - 06:00
سلام
وقت بخیر

در قرآن راجع به توکل نوشته شده و نوشته شده هر کس به خدا توکل کند خدا او را کفایت میکند

سوال من اینه که به زبان بیاریم کافیست یا باید در دعای حاجت بگیم مثل بعد 10 بار یا الله یا بین دو تا صلوات

ممنون میشم جواب بدید
دسته ها: انجمن ها

دعای معراج با ثواب بسیار

یکشنبه, 12/20/2020 - 04:54
♥●•٠·˙دعای معراج با ثواب بسیار˙·٠•●♥
دعایی که هم خوندن و هم همراه داشتن و هم در خانه گذاشتنش ثوابها دارهمهم : هر کس هم اگر این دعا بخواند درهای آسمانها بر رویش باز میشود و خداوند نظر رحمتش را شامل آن شخص کند که هم و غم او را برطرف میکند و هر گرفتاری که دارد خدا برطرف میسازد اگر قرض دار است قرضش ادا می شود و گناهانش آمرزیده میشود و مورد عنایت قرار میگیرد مانند انبیاء و صدیقین و خداوندد هزار قصر از در و یاقوت برای او آماده می فرماید و خداوند به او هر روز 360 مرتبه نظر رحمت کند و ملکی ندا میکند که اعمالت را از سر بگیر که گناهان خودت و مادرت و پدرت آمرزیده شد و جمیع گناهانت مبدل به حسنات شد و ثواب هفتاد سال عبادت برای ایشان نوشته شد پس خیر دنیا و آخرت برای او جمع میگردد و هر کس این دعا را حمل نماید با خود اَمن خواهد شد از شر شیطان و هیچ گونه ملالی بر ایشان نمیرسد و محفوظ میماند از دزدان و جمیع حاجاتش برآورده خواهد شد و هر کس نزد فرزندانش بگذارد حفظ میشوند از جمیع گزندگان مانند مار و عقرب و هر کس با خود حمل نماید از جمیع امور خوب بهره مند خواهد شد و هر کس بنویسد و در منزل بگذارد روزیشان زیاد گردد و اهل آن محفوظ می گردند از جمیع گرفتاریها و قسم به آن کسی که شما را به رسالت مبعوث کرد اگر جمیع ثقلین و جمیع ملائکه تعدادشان هزار برابر اهل دنیا و آخرت شوند تا روز قیامت ثواب این دعا را نخواهند توانست بنویسند چون این دعا بهترن دعا است نزد پروردگارت پس به امت خود تعلیم بده چون گنجی است از گنجهای بهشت که خدا عنایت کرده است.
دسته ها: انجمن ها

آیت الکرسی

یکشنبه, 12/20/2020 - 04:52
♥●•٠·˙گنج های دین˙·٠•●♥


آیت الکرسی

امام صادق(ع):کسی که یک بار آیت الکرسی را بخواند ، خداوند او را از هزار بدی و ناگواری دنیا و هزار بدی و ناگواری آخرت دور می کند که آسان ترین ناراحتی دنیا، فقر و آسان ترین ناراحتی آخرت، عذاب قبر است و من به امید ارتقا درجه و مقامم آن را می خوانم.آیت الکرسی نام یک آیه است که با اَللّهُ لا اِلهَ اِلاّ هُوَالحَی القَیوم آغاز و با هُوَالعَلی العَظیم پایان می یابد و دو آیه بعد از آن جزء آیت الکرسی نمی باشد و اگر بخوانید برایتان قرآن خواندن ثبت میشود، برای استفاده از برکات "آیت الکرسی" فقط آیه 255 سوره بقره که عکس متنش در بالا هست باید خوانده شود.

دسته ها: انجمن ها