مطالب انجمن گفتگوی قرآنی

Subscribe to آخرین آیتم تغذیه مطالب انجمن گفتگوی قرآنی مطالب انجمن گفتگوی قرآنی
کانون گفتگوی قرآنی - ترویج قرآن خوانی و معرفی قرآن به تمامی ادیان
بروزرسانی شده: 47 دقیقه 46 ثانیه قبل

سرانجام دینه چه شد؟

پنجشنبه, 04/18/2019 - 04:16
با سلام


مجموعه یوسف پیامبر (ع) را که این روزها می بینم در مورد دینه دختر حضرت یعقوب(ع) کنجکاو شدم که آیا بر اساس روایت های خاخامی های یهودی دینه مورد غضب یعقوب قرار گرفت؟
دسته ها: انجمن ها

رشته علوم قرآن و حدیث به چه مواردی میپردازد!؟ دانشجو میشوم

چهارشنبه, 04/17/2019 - 22:26
سلام

به‌پیشنهاد دوست عزیزی، تصمیم گرفتم دانشجوی علوم قرآن و حدیث شوم.
ولی درباره این رشته مجازی اطلاعاتم کم است، لطفا اگر دانشجو یا استادی هست، راهنمایی بفرماید که محور تدریس پیرامون چه‌موضوعاتی هست و آنچه لازم است بدانم.

متشکرم
دسته ها: انجمن ها

. بیراهه بردن سخن خداوند یگانه قرآن

چهارشنبه, 04/17/2019 - 04:16
"باسم اَللّه اَلرّحمن اَلرّحيم
....يا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكافِرِينَ ۶۷ المائدة."
"به شناسه بی کمداشت خداوند پرمهر بسیارمهرآور
...ای هران فرستنده! رسان چه فرودآمد سمتت از بالاکشاننده اتُ، گر نبود میکنی! وارچه رسانده ای فرستاده اشُ؟ بی کمداشت خداوند خودمیداردت از اُفتُ خزنده ها مردمها، اگرِ بی کمداشت خداوند نه راه میبرَد برپاشده زیرُروکارها.."
بینید! بنده های آشتی کننده با بی کمداشت خداوند گفت ".بلِّغ."".رسان." چه چیزی را؟
"...المائدة 68
قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَىٰ شَيْءٍ حَتَّىٰ تُقِيمُوا التَّوْرَاةَ وَالْإِنْجِيلَ وَمَا أُنْزِلَ إِلَيْكُمْ مِنْ رَبِّكُمْ ۗ وَلَيَزِيدَنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ طُغْيَانًا وَكُفْرًا ۖ فَلَا تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ.."
"...گو: ای سزاوار نوشتار! نبودید بر چیزی، تا برپامیکنید گردشنامه توراتُ پُربار انجیلُ چه فرودآمد سمتتان از بالاکشاننده تانُ}که سخن شده قرآن هست،{ تامیافزاید فراوانی ازشان چه فرودآمد سمتت از بالاکشاننده ات، سرکشیهایی زیرُروکاری! وارنه دلزده میشوی بر برپاشده زیرُروکارها ۶۸ گسترده خوان.."
بینید! بنده های بی کمداشت خداوند، سخن خداوند قرآن هم پیامش روشن است، میگوید تا نوشتار فرود آمده سمتتان از بی کمداشت خداوند را برپا نمیکنید، بر چیزی نیستید،
کنون برخی آیند اینُ به هزار سال پیش پیوند دهند ، یکسره وارونه سازیِ پیام "بی کمداشت خداوند" "اَللّه" هست،
"یا الرحمن""ای پرمهر" سرنگون میشوم برات، ای آنکه گذاشتی در آسمان قشنگی ها هم گذاشتی درش زرد سو دهنده آفتابیُ ماهی سو گرفته ای ،مرا زیرُروکار نشانه هات ندار،مرا همیشه رخ سمت همنشین خانه ات مکه برپاساز پیوست نماز گذار
دسته ها: انجمن ها

چگونه یک دامنه قدیمی و رها شده را بخرم؟

سه شنبه, 04/16/2019 - 22:33
سلام بعضی از دامنه های سایتها هستن که از کار افتادن یعنی مالک نداره و به حال خود رها شدن از چه راجی میتونم یک دامنه رو بخرم و من مالکش بشم؟؟
سایتی خارجی میتونید معرفی کنید که واسته باشه و دامنه رو برای من تهیه کنه؟
دسته ها: انجمن ها

حضرت علی اکبر ع که بود!؟

سه شنبه, 04/16/2019 - 21:16
سلام
سالروز ولادت شبه پیامبر ص بر یس و آل یس و شیعیان و محبین و روز جوان مبارکباد.

لطفا درباره این الگوی بنی هاشم، اطلاعاتی بدهید تا الگوی جوانان ایرانی هم شود.

من چندین کلام از این بزرگوار دیدم، یکی اینکه آنقدر دوستان پدرم را شفاعت میکنم که راضی شوم.
یا اینکه در ظهر عاشورا، او‌ موذن بوده.

لطفا اطلاعات بهتری دهید از شبه پیامبر ص.

متشکریم
دسته ها: انجمن ها

مسابقه جدول کلمات متقاطع قرآنی 27،هر هفته یک برنده

سه شنبه, 04/16/2019 - 19:56
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام وعرض تبریک میلاد مسعود حضرت بقیة الله(ارواحنا فداه)

جدول شماره 27 تقدیم کاربران گرامی می شود.

پاسخ جدول را، میتوانید با پیام خصوصی ارسال بفرمایید و یا از طریق کانال کانون در ایتا و یا کانال کانون در سروش، پاسخ را( فایل پاسخ و یا تصویر جدول) برای ادمین کانال ارسال کنید. توجه داشته باشید هنگام ارسال از طریق ایتا یا سروش، نام کاربری کانون خود را هم حتما و تاکیدا ذکر بفرمایید.

برای ارسال از طریق پیام خصوصی، پس از حل جدول به کمک دکمه (prntscr)روی کامپیوتر از ان عکس گرفته و آنرا بصورت پیام خصوصی ارسال کنید!


لطفا پاسخ جدول را تا پایان روز 2 اردیبهشت ماه ارسال نمایید.(به پاسخهای دریافت شده بعد از ساعت 24 روز 2 اردیبهشت ترتیب اثری داده نشده و در قرعه کشی مشارکت داده نخواهند شد)


لطفا از قرار دادن پاسخ جدول در تاپیک اکیدا خودداری بفرمایید.
فايل هاي پيوست شده
دسته ها: انجمن ها

معجزه کار خداست یا انبیاء؟

سه شنبه, 04/16/2019 - 17:30
سلام عليکم.

معجزه کار خداست یا انبیاء و اولیای الهی؟
دسته ها: انجمن ها

آیا مأموم میتواند نماز دوم خود را با نماز اول امام‌ بخواند!؟

دوشنبه, 04/15/2019 - 01:53
سلام

آیا مأموم میتواند نماز دوم خود را با نماز اول امام‌ بخواند!؟

مثلا مأموم ظهر را فرادی خوانده و وقتی امام آمد ، امام با جماعت ظهر بخواند ولی مأموم مورد نظر با جماعت عصر بخواند!؟

راهنمایی فرمایید

متشکریم
دسته ها: انجمن ها

این حدیث «الخلافه فی امتی ثلاثون سنه ثم ملک بعد ذلک» کیست!؟

دوشنبه, 04/15/2019 - 00:33
سلام
حدیث «الخلافه فی امتی ثلاثون سنه ثم ملک بعد ذلک» (خلافت در امت من سی سال خواهد بود و پس از آن سلطنت و پادشاهی است) از کیست!؟

راهنمایی کنید
متشکریم
دسته ها: انجمن ها

عوامل ایجاد اطمینان روحی

یکشنبه, 04/14/2019 - 03:06
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
همه ما می دانیم که انسان در دنیا به طور معمول با مشکلات و رنج هایی درگیر است. می خواستم بدانم این مشکلات و گرفتاری های بر اثر چیست و برای ایجاد اطمنیان درونی چه راه کاری وجود دارد.؟
لطفا استاد کافی پاسخگو باشند.
تشکر
دسته ها: انجمن ها

ماجرای غرانیق چیست؟

جمعه, 04/12/2019 - 21:59
سلام

منشا داستان غرانیق که مورد قبول مسلمانان نیست چیست؟


و چه دلیلی بر باطل بودن آن هست؟

با تشکر
دسته ها: انجمن ها

زندگی امام زمانی

جمعه, 04/12/2019 - 21:47
سبک زندگی اسلامی مهدوی

موضوع: زندگی هدفمند


دانلود مستقیم صوت استاد مولایی:برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

تمامی نکته برداری ها توسط وب سایت بیت ظهور نکته برداری شده است و برای مهدیاوران عزیز رایگان منتشر می شود

انسان بدون هدف همچون مرده ای متحرک است. چرا که هدف است که انسان را به تلاش، تحرک و انتظار برای رسیدن به مطلوب وا می دارد. هر جقدر هدف والاتر باشد، انسان قیمتی تر است. چه هدفی والاتر از امام زمان(عج) و انتظار برای ظهور حضرت؟ جرا که امام سجاد(ع) در وصف منتظران امام زمان(عج) فرمودند: (افضل اهل کل زمان) اینها برترین انسان های تاریخ بشریتند.

سبک زندگی اسلامی مهدوی قسمت اول

بیت ظهور با افتخار ارائه می کند امیداست با انتشار سریع نامه های موسسه مصاف بتوانیم گامی مهم در این راه بداریم.

سلام بر قائم آل محمد و برمنتظرانش
همۀ آدم­ها از دو دسته خارج نیستند، وقتی با هدف زندگی در نظرشون می­گیریم. برخی­ها اصلا هدفی در زندگی ندارند، این­ها مردۀ متحرکند، قیمتی ندارند. اما برخی هدف دارند. در میان آن­هایی که هدف دارند، آن­ها هم قیمت­هایشان فرق می­کند.

امیرالمؤمنین (علیه­السلام) فرمود: «قَدرُ الرَجُلِ عَلی قَدرِ هِمَتِه؛ یعنی انسان­ها قیمتشان به اندازه هدفی است که دارند. این هدف است که انسان­ها را منتظر می­کند.»
اگر میخواهی ببینی انسانی زنده هست یا زنده نیست، قیمتش پایین است یا قیمتش بالاست، ببین منتظر هست یا منتظر نیست. انسانی که منتظر نیست، مردۀ متحرک است، شاید نشود اسمش را انسان گذاشت. انسانی که زنده هست، هدف دارد؛ و چون هدف دارد، در انتظارِ رسیدن به هدفش است؛ اما هر هدفی انسان­ها را قیمتی نخواهد کرد. هدف هر چقدر بلندتر، انسان­ها قیمتی­تر. هر هدفی انسان­ها را قیمتی نخواهد کرد؛ باید دید انسان­ها منتظر چه چیزی هستند و منتظر چه کسی هستند. اگر متعلق انتظار واضح بشود، قیمت آدم­ها هم واضح می­شود.

ما وقتی به معارف دینمان نگاه می­کنیم، به مباحث امام زمانی نگاه می­کنیم، می­بینیم برخی منتظرند؛ منتظر چه کسی، منتظر چه چیزی؛ منتظر کسی هستند که بیاید دنیای بشریت را رها کند از ظلم، از فساد. آن­ها را رشد بدهد، به آن­ها امکان رشد را بدهد. ما به دنبال کسی هستیم، ما در انتظار کسی هستیم که نمی­خواهد بیاد به مردم ماهی بدهد، میخواهد بیاید به مردم ماهیگیری یاد بدهد؛ این­ها منتظران امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشّریف) هستند. این­ها آدم­های قیمتی هستند، این­ها کسانی هستند که امام سجاد (علیه ­السلام) در وصفشان فرمود: اَفضَلُ اَهلِ کُلِ زَمانٍ؛ این­ها کسانی هستند که اگر تاریخ بشریت را، تک تک آدم­ها را اسم­هایشان را بیاورید، از ابتدای خلقت آدم تا انتهای عالم، و تا روز قیامت به گواه امام سجاد (علیه­ السلام) فرمود: این­ها برترین انسان­های تاریخ بشریتند؛ چون دلشان برای همۀ بشریت می­سوزد. بشریتی که جز با حاکمیت دین نمی­تواند راهش را پیدا کند، نمی­تواند رشد کند، نمی­تواند به سعادتش برسد.
می­خواهیم کمی در مورد این انتظار صحبت کنیم. نگوییم انتظار فقط یک حالتِ درونی است، که از یک اعتقادی برمی­خیزد. انتظار امام زمان (عجل­ الله­ تعالی­ فرجه­ الشّریف) گر چه از اعتقادی و از بینشی برمی­خیزد، اما ارزش­هایی را تولید می­کند، آن ارزش­ها گرایش­هایی را به وجود می­آورند، و آن گرایش­ها کنش­ها و رفتارهایی را برای ما می­سازند. ما میتوانیم با انتظار امام زمان (عجل­ الله­ تعالی­ فرجه­ الشّریف)، الگویی از سبک زندگی طراحی کنیم که برای منتظران امام زمان (عجل­ الله­ تعالی­ فرجه­ الشّریف) هست؛ منتظرانی که انسان­های رفیعی هستند و به دنبال ظهور مرد آسمانی هستند. دربارۀ مجموعه رفتارهایی که این انسان­های طراز اول عالم از خودشان بروز می­دهند و در روابط مختلف از خودشان صادر می­کنند، با هم گفت­و­گو خواهیم کرد. وسلام ­علیکم ­و رحمه­ الله
برای دانلود PDF با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

منبع: مجموعه بیت ظهور
دسته ها: انجمن ها

آشنایی با فقه - حدیث حل

جمعه, 04/12/2019 - 00:38
سلاماعیاد مبارکدلیل نام‌گذاری حدیث حل و‌موارد استفاده را بفرمایید.متشکریم
دسته ها: انجمن ها

انجام مستحبات برای آزردن شیطان ارزشی دارد!؟

پنجشنبه, 04/11/2019 - 06:12
سلام
واجب الهی را که باید انجام داد برای رضایت روحمان که از خداست و به او بر میگردد.
البته انجام مستحبات هم برای تقویت روح مفید است.

اما یک وقت هایی هست که حسابرس ، وجود شیطان را در اعمال ناپسند خود درک کرده و از گناهان هم توبه کرده، ولی از اینکه شیطان او را رها نمیکند و امید به بازگشت گناه دارد، تصمیم به اذیت در قبال تلافی میکند.
البته آیه قرآنی هست که دنبال رو شیطان نروید، که قصد گمراهی دارد.

اما با نیت انجام مستحبات در جهت اذیت و تلافی به علم و آگاهی که از برخی مستحبات، آتش میگیرد، موجب خرسندی خداوند هست یا اینکه ارزشی ندارد!؟

راهنمایی فرمایید

متشکریم
دسته ها: انجمن ها

آیه ۵۳ سوره انعام خطاب به چه گروه هایی است!؟

پنجشنبه, 04/11/2019 - 05:19
سلام
اعیاد شعبانیه مبارک

وَ کَذلِکَ فَتَنَّا بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لِيَقُولُوا أَ هؤُلاءِ مَنَّ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنْ بَيْنِنا أَ لَيْسَ اللَّهُ بِأَعْلَمَ بِالشَّاکِرينَ


در این آیه گروه های آزموده شده چه کسانی بودند و سپاسگزاران چه‌گروههایی!؟

راهنمایی بفرمایید

متشکریم
دسته ها: انجمن ها

خدای شخصی وار یعنی چه؟

چهارشنبه, 04/10/2019 - 05:43
سلام

منظور از خدای شخصی وار چیست؟

خدای ادیان الهی شخصی وار است یا غیر شخصی وار؟
دسته ها: انجمن ها

حضور زنان در جامعه و تکلیف ما در حمایت از ایشان

چهارشنبه, 04/10/2019 - 03:48
سلام بر برادران و خواهران بزرگترم.

گاهی وقتا خانوما در قالب گروه های جهادی یا هر چی در جامعه حضور پیدا میکنن مثلا در همین کمک به سیل زده ها و اینا، خانوم ها هم میرن کمک میکنن. خب یکی از الزامات این حضور ها، هم صحبتی و ارتباط گرفتن با مردان (نامحرم ها) هست، حالا برای کمک کردن یا کمک گرفتن یا هر چی. آیا این حضور اشکال شرعی داره یا نه؟
و مظیفه ما چیه. میتونیم از کارشون حمایت کنیم یا نه؟
مثلا تو فضای مجازی (به عنوان مثال توییتر) خانوم های انقلابی همچین فیلمایی میزارن آدم نمیدونه ریتوییت و لایک بکنه، حمایت بکنه یا نکنه.

پیشاپیش ممنون از پاسختون

تولد امام حسین (ع) ، امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) ، سروران ما و سرداران کربلا بر شما مبارک @};-@};-@};-
دسته ها: انجمن ها

ویژه نامه اعیاد شعبانیه (حلول ماه شعبان و فرخنده ایام شعبانیه مبارک)

سه شنبه, 04/09/2019 - 22:33

ماه شعبان

شرح و تفسیر مناجات شعبانیه


مراحل زندگانی امام حسین علیه السلام قبل از واقعه کربلا


معجزات و حوادث زمان ولادت امام حسین علیه السلام


نگاهی به سیره قرآنی امام حسین علیه السلام


ارتباط حضرت مهدی با امام حسین علیه السلام


زندگانی حضرت البالفضل علیه السلام


اميرالمؤمنين عليه السلام دست هاى عباس عليه السلام را مى بوسد


حضرت عباس(ع) در نگاه امام صادق (ع) و امام مهدي (عج)

بازبور آل محمد (ص) بیشتر آشنا شویمسیره امام سجاد (ع) از نگاه رهبری (1. ‏استخراج سیره در پرتو استراتژی)


چهل حدیث گهربار از امام سید الساجدین (ع)


زندگانی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)


سيره فردي و اجتماعي حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف


حضرت مهدی(عج) در آیات قرآن


اسامی حضرت مهدی (عج) در قرآن


اعمال شب و روز نیمه شعبانپیامک اشعار تصاویر مولودی ویژه تولد امام حسین علیه السلام


پیامک اشعارتصاویرمولودی ویژه تولد حضرت ابالفضل علیه السلامپیامکاشعارتصاویرمولودی ویژه تولد امام سجاد علیه السلام

پیامک اشعارتصاویرمولودی ویژه تولد امام مهدی عج الله التعالی فرجه الشریف

کوتاه و شنیدنی از امام زمان (عج ) صوتی


ختم قرآن برای سلامتی و تعجیل ظهور امام عصر(عج)

دسته ها: انجمن ها

مسابقه جدول کلمات متقاطع قرآنی 26،هر هفته یک برنده

سه شنبه, 04/09/2019 - 18:08
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام وعرض تبریک اعیاد شعبانیه بویژه میلادپر سرور امام حسین(علیه السلام) و روز پاسدار

جدول این هفته در خصوص ماه پر برکت شعبان المعظم تنظیم شده است.

پاسخ جدول را، میتوانید با پیام خصوصی ارسال بفرمایید و یا از طریق کانال کانون در ایتا و یا کانال کانون در سروش، پاسخ را( فایل پاسخ و یا تصویر جدول) برای ادمین کانال ارسال کنید. توجه داشته باشید هنگام ارسال از طریق ایتا یا سروش، نام کاربری کانون خود را هم حتما و تاکیدا ذکر بفرمایید.

برای ارسال از طریق پیام خصوصی، پس از حل جدول به کمک دکمه (prntscr)روی کامپیوتر از ان عکس گرفته و آنرا بصورت پیام خصوصی ارسال کنید!


لطفا پاسخ جدول را تا پایان روز 26 فروردین ماه ارسال نمایید.(به پاسخهای دریافت شده بعد از ساعت 24 روز 26 فروردین ترتیب اثری داده نشده و در قرعه کشی مشارکت داده نخواهند شد)


لطفا از قرار دادن پاسخ جدول در تاپیک اکیدا خودداری بفرمایید.
فايل هاي پيوست شده
دسته ها: انجمن ها

دلایل اختصاص سوره الفجر به حضرت سیدالشهدا ع چه بود!؟

سه شنبه, 04/09/2019 - 17:17
سلام
ایام شعبانیه بر ولایتپذیران و منتظران مبارک
در تکمیل تحقیقاتمان، دلیل اختصاص یافتن سوره فجر به امام حسین ع را بفرمایید.

در مورد برخی اختصاص ها مثلا سوره انسان که اختصاص به حضرت امیر و حضرت فاطمه س دارد، اشاراتی شد، اما در این مورد اطلاعی نداریم.

راهنمایی بفرمایید
متشکریم
دسته ها: انجمن ها