عقاید

عقاید ، خداشناسی

پرسش:

چه گناهانی باعث می‌شوند دعای ما به اجابت نرسد؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

آیا هرکس پس از مرگش تنها به اندازه اعتقادات و اخلاق و عملی که در دنیا به دست آورده قرب معنوی پیدا می‌کند یا در آنجا هم تکاملی برای انسان وجود دارد؟ 

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

از کجا باید بفهمم که در اصول دین تقلید می‌کنم یا نه؟ چجوریه که غیر قابل تقلیده؟ 

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

در زندگی خیلی چیزها شانسی اتفاق می‌افته، دلیلی برای غیر واقعی بودن شانس هست؟

پاسخ:

 تعابیری مثل شانش و تصادف، معانی مختلفی دارند و به شکل‌های مختلفی در زندگی روزانه به کار بسته می‌شوند. مثلاً وقتی کسی گنجی را پیدا می‌کند یا در قرعه‌کشی برنده می‌شود، می‌گوییم شانسی برنده شده و آدم خوش‌شانسی است. یا وقتی در زلزله فقط خانه‌یکی از همسایه‌ها آسیب می‌بیند یا در تصادف فقط یکی از عابران می‌میرد، می‌گوییم فلانی بدشانس بوده است.

موضوع: 

پرسش:

چه كار كنم محبّت اهل بیت در دلم بیشتر شود؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

دوستی با جنس مخالف چه اشکالی دارد؟ آیا این محدودیت واقعا لازم است؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

در مورد حقوق زن و مرد سؤال دارم. میدونین خدا در برابر هر حقی تکلیفی گذاشته و برعکس. دقیقا تکلیف زن تو زندگی مشترک از لحاظ اسلامی چیه که این همه حقوق بهش تعلق می‌گیره و حتی بابت نزدیکی میتونه اول مهریش رو بخواد و حتی به بچه‌اش شیر نده و بابتش پول بگیره؟ و دقیقا حق مرد چیه که این همه تکلیف تو زندگی مشترک داره ولی حتی نمیتونه از زنش انتظار یه استکان چایی بعد از کار و تلاش روزانه داشته باشه؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:  

خدا در این دنیا تاچه حد در جهان انسان‌ها دخالت می‌كند؟ چرا خدا جلوی ظلم مردم به یكدیگر را نمی‌گیرد؟ 

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

من و همسرم از افرادی هستیم که اول وقت نماز می‌خوانیم و لی دخترم اصلا به نماز اهمیت نمی‌دهد. باید با زور وادار کرد نماز بخونه با اینکه می‌بینه ما چقدر به نماز اول وقت اهمیت می‌دهیم؟

پاسخ:

موضوع: 

پرسش:

چرا با تنش با اسرائیل این‌همه هزینه برای کشور می‌سازیم؟ کم‌ترین آسیب این مسئله، حذف شدن ورزشکاران و نابودی عمر ورزشی آنان در کنار کشیدن در مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی و اثر سوء آن بر مردم، در اسرائیل ستیزی است. اصلاً مگر ورزش سیاسی است؟ حتی امروزه اعراب نیز با اسرائیل کنار آمده‌اند و ما کاسه داغ‌تر از آش شده‌ایم.

پاسخ:

موضوع: