انتشار جلد چهارم کتاب پرسمان قرآنی شمیم مهر

×

پیغام خطا

Notice: Undefined property: stdClass::$comment_count در comment_node_page_additions() (خط 728 در /home/porsemaneq/domains/porsemanequran.com/public_html/modules/comment/comment.module).

بر اساس گزارش خبرگزاری رسا، سرویس فرهنگی ـ کتاب شبنم مهر، با موضوع پرسش های قرآنی جوانان، توسط انتشارات پژوهش های تفسیر و علوم قرآن وابسته به موسسه قرآن و علم منتشر شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، شبنم مهر، عنوان کتابی است که توسط جمعی از پژوهش گران قرآنی زیر نظر دکتر محمد علی رضایی اصفهانی نگاشته شده و انتشارات پژوهش های تفسیر و علوم قرآنی آن را منتشر ساخته است.
این کتاب که چهارمین جلد از مجموعه پرسش های قرآنی جوانان است، در هشت فصل مجزا، و با عناوین فرعی بیشتری، برای پاسخگویی به سوالات قرآنی جوانان تهیه و تنظیم گردیده است.
تهیه کنندگان این مجموعه با این تفکر که قرآن به مسائل مهمی در حوزه های مختلف دانش بشری اشاره دارد و بدانها پرداخته است، و از طرف دیگر با توجه به عظمت و انسان سازی این کتاب آسمانی، تلاش می کنند تا الفت بیشتری بین قرآن و قشر جوان برقرار سازند. از سویی دیگر، با روش پرسش و پاسخ، علاوه بر آنکه موضوع سازی و جهت دهی مطالب علمی و قرآنی آسان تر می شود، برای مخاطب جوان نیز سهولت خاصی را به دنبال خواهد داشت.
دکتر محمد علی رضایی اصفهانی، طریقه های تدوین کتاب را اینگونه بیان می کند: چندین سال است که جمعی از پژوهشگران حوزه و دانشگاه گردهم آمده و با تاسیس در موسسه فرهنگی پژوهش های قرآنی «واحد پاسخ به پرسش ها» و ارسال پرسش نامه به مناطق مختلف و نیز از طریق شنوندگان رادیو معارف، به گردآوری پرسش ها و ارائه پاسخ پرداخته اند و اینک بخشی از این پرسش و پاسخ ها در این مجموعه گردآوری و ارائه شده است.
کتاب در هشت قسمت، با موضوعات کلی فصل بندی شده است که در هر فصل نیز فراخور موضوع و پرسش های مطرح شده، بخش های فرعی دیگری نیز به چشم می خورند. در تمام قسمت ها نیز، سوالاتی کوتاه و پاسخ های طولانی تر، زیر هر موضوع آمده است.
قرآن و راهبرد بشریت، خداشناسی، انسان شناسی، جهان شناسی، راهنما شناسی، رستاخیز شناسی، رهزنان بشریت و گوناگون، بخش های هشت گانه کتاب را تشکیل می دهند. منظور از لهو و لعب، ترسیم معنای فاجر و کافر، دیدگاه قرآن و احادیث درباره شعر و شاعری و تکلیف فرزند نسبت به پدر و مادر برخی از موضوعات سوالات مطرح شده در بخش گوناگون می باشند.
گفتنی است کتاب شبنم مهر (پرسش های قرآنی جوانان 4)، به قلم جمعی از پژوهش گران قرآنی، زیر نظر دکتر محمد علی رضایی اصفهانی، توسط انتشارات پژوهش های تفسیر و علوم قرآن، با شمارگان 3000 نسخه، در 280 صفحه رقعی منتشر شد.